Svetainėje mes naudojame būtinuosius slapukus. Daugiau informacijos. Supratau X
Print header

Pensijų fondai

II pakopos pensijų kaupimo sistema:

 • Kaupkite pensiją oriai senatvei, jums padės ir valstybė
 • 3% skiriate jūs + 1,5% prideda valstybė
 • Kaupiant II pakopoje „Sodros“ pensija nemažėja
 • Kaupti pensijai pigu ir saugu
 • Fondų investavimo rizika prisitaiko prie jūsų amžiaus ir keičiasi kartu su jumis – pristatome gyvenimo ciklo pensijų fondus

AVIVA pensijų fondai – tiems, kurie pasitiki profesionalais!

Pensijų sistema Lietuvoje
Kodėl verta kaupti?
Kodėl AVIVA?
AVIVA pensijų fondai
Papildomų pensijų įmokų mokėjimas
Gyvenimo ciklo pensijų fondų rezultatai
Pensijų fondų iki 2019-05-14 rezultatai
Pensijų išmokos
Dokumentai ir atskaitymai

Kodėl turiu susirūpinti savo pensija jau dabar?

Vidutinė senatvės pensija, 2020 m. lapkričio duomenimis, siekė 376 EUR, o prognozuojama pensija 2050 m. sudarys tik 27 % buvusių pajamų. Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) rekomenduoja, kad pensija turėtų sudaryti bent 70 % buvusių pajamų.

Visuomenei senstant vis didesnis krūvis guls ant kiekvieno dirbančiojo pečių! Taip pat – ir ant jūsų. Ar vos penktadalio atlyginimo jums pakaks sulaukus pensijos gyventi oriai?


Blogėjanti demografinė padėtis paskatino valstybes diegti trijų pakopų pensijų sistemą:

I pakopa – tai nekaupiamoji „Sodros“ senatvės pensijos sistema. Surinktos įmokos yra paskirstomos visoms socialinėms sritims, tuo pačiu ir šiandienos senjorams.

II pakopa – tai asmeninė jūsų pensijų kaupimo sąskaita pensijų fonde. Kaupiant papildomai pensiją sudarys „Sodros“ senatvės ir jūsų II pakopoje sukaupta pensija. Lėšos pensijų fonde – jūsų nuosavybė, ir ji gali būti paveldima jūsų artimųjų.

III pakopa – skaičiavimai rodo, kad iki 40 %. buvusių pajamų sudaro „Sodros“ senatvės pensija, dar 20–30 %. būsimos pensijos gausite kaupdami II pakopos pensijų fonde. Tačiau norint pensijoje gyventi oriai, reikėtų savo pajamas padidinti dar bent 10–20 %. Šių pajamų šaltiniu gali būti papildomas taupymas per gyvybės draudimą.


Kaupiu pensijai su AVIVA – mano kaupimą pinigais remia ir valstybė

Galvoti apie būsimus pajamų šaltinius pensijoje turime pradėti kuo jaunesniame amžiuje arba tik atėję į darbo rinką. Kuo ilgesnį laiko tarpą kaupsime, tuo, tikėtina, daugiau sukaupsime savo oriai senatvei. Specialistų skaičiavimai rodo, kad kaupti pensijų fonde verta daugeliui. Mūsų finansų konsultantai visuomet pasiruošę padėti jums pasirinkti jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkantį taupymo pensijai būdą. Susisiekime.

Kaupiu maksimaliai

Kaupti maksimaliai galite pasirinkti iškart: nuo darbo užmokesčio skirsite 3 % savo pensijai, o valstybė jums pridės 1,5 % nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio. Taip kaupti verta! Valstybės paskata per metus siekia 235 EUR.

jau kaupiu.jpg

Kaupiu nuosaikiai

Automatiškai į kaupimą įtraukti klientai savo II pakopos pensijai skiria 2,4 % nuo savo darbo užmokesčio „ant popieriaus“, kasmet ši dalis didės, kol pasieks 3 %, o valstybė prideda 0,9 % nuo VDU ir kasmet subsidiją didins, kol ji pasieks 1,5 %.

Nuosaikiai kaupti gali ir tie, kurie nori kaupti papildomai pensijai, tačiau dabartinės finansinės galimybės kol kas neleidžia to padaryti maksimaliu tempu. Gaukite iš valstybės daugiau: pasirinkus nuosaikų kaupimą 2021 metais į savo pensijų sąskaitą gausite 0,9 % nuo VDU, arba 11,76 EUR, tačiau pasirinkus maksimalų kaupimą valstybės priemoka iš karto sieks 1,5 % nuo VDU, o tai yra net 19,60 EUR kas mėnesį! Tai yra 235 EUR per metus! Susisiekime jums patogiausiu būdu.

dar nekaupiu.jpg

Ar tai brangu?

Kaupti pensijai nuo šiol bus dar pigiau: palaipsniui mažėja administravimo atskaitymai nuo sukaupto pensijų turto, ir nėra jokių atskaitymų nuo įmokos į pasirinktą pensijų fondą!

Turto išsaugojimo pensijų fondo atskaitymai nuo turto: nuo 2021 m. 0,2 % per metus.

Pensijos mokesčiai


„Aviva Lietuva“ pensijų fondai – kiekvienam, kuris pasitiki profesionalais

Kodėl AVIVA?

kodėl aviva.jpg

Saugu ir patikima

Svarbiausias „Aviva Lietuva“ tikslas – išsaugoti kapitalą, atsargiai ir nuosekliai auginti pelną bei atsakingai valdyti jūsų patikėtas santaupas.

„Aviva Lietuva“ pensijų fondų lėšos yra investuojamos tik į patikimus, pensijų fondų taisyklėse numatytus investavimo instrumentus.

Pensijų fondo turtas, kaupiamas iš jūsų vardu įmokėtų įmokų, yra atskirtas nuo pensijų kaupimo įmonės ir nuo depozitoriumo turto. Pensijų kaupimo įmonių veikla yra griežtai kontroliuojama ir prižiūrima Lietuvos banko. Reguliariai vykdomi vidiniai ir išoriniai įmonių auditai.


AVIVA gyvenimo ciklo pensijų fondai

Gyvenimo ciklo pensijų fondai:

 • Jums patiems nebereikia spręsti, kokio rizikos lygio fondą rinktis, kada pradėti investuoti konservatyviau
 • Fondai patys prisitaiko prie jūsų amžiaus
 • Artėjant pensiniam amžiui rizikingų investicijų dalį mažinsime ir investuosime konservatyviau, kad investicinė grąža svyruotų vis mažiau
 • Sulaukus pensinio amžiaus, jūsų sukauptas lėšas perkelsime į turto išsaugojimo fondą, kuris skirtas apsaugoti sukauptą turtą nuo infliacijos


Kiekvienas naujas ar atnaujinęs įmokas II pakopos pensijų fondų klientas pradeda kaupti viename iš septynių „Aviva Lietuva“ gyvenimo ciklo pensijų fondų arba turto išsaugojimo pensijų fonde. Kiekviename gyvenimo ciklo fonde lėšos investuojamos pagal dalyvio amžių atitinkančią investavimo strategiją – fondai patys prisitaiko prie dalyvio amžiaus.

Artėjant pensiniam amžiui rizikingų investicijų dalis bus mažinama, o investuojama – konservatyviau, kad investicinė grąža svyruotų vis mažiau. Dėl šios priežasties kaupiančiajam fondo nereikės keisti visą pensijų kaupimo laikotarpį, nebent kaupiantysis nuspręs kitaip. Sulaukus pensinio amžiaus, sukauptos lėšos bus perkeliamos į turto išsaugojimo fondą, kuris skirtas apsaugoti sukauptą turtą nuo infliacijos.

PF kartoms 1 2022 01 20.png


Papildoma pensijų įmoka 

Papildoma pensijų įmoka – pasirinkto dydžio pensijų įmoka, kurią galite mokėti jūs arba jūsų darbdavys. Šią įmoką mokėsite į savo pensijų kaupimo sąskaitą, kad dar sparčiau kauptumėte savo pensijai.

Papildomą II pakopos pensijų įmoką galite sumokėti įprastu bankiniu mokėjimo pavedimu.

Informacija kaupiančiajam

Kaip sumokėti papildomą pensijų įmoką?

Kad papildoma pensijų įmoka būtų laiku ir teisingai priskirta jūsų pensijų kaupimo sąskaitai:

 • atlikite pavedimą į pensijų fondo, kuriame kaupiate pensiją, banko sąskaitą. SVARBU! Kiekvienas pensijų fondas turi skirtingą banko sąskaitą;
 • gavėjo lauke nurodykite pensijų fondo pavadinimą;
 • Mokėjimo paskirtyje nurodykite savo pensijų kaupimo sutarties numerį arba asmens kodą.

Pavyzdys

Jei pensiją kaupiate AVIVA X1 gyvenimo ciklo pensijų fonde, mokėjimo pavedime nurodykite tokią informaciją:

Gavėjas AVIVA X1
Gavėjo sąskaita LT22 7044 0600 0826 0804
Suma 100 EUR
Mokėjimo paskirtis Įrašykite savo asmens kodą arba
pensijų kaupimo sutarties numerį    

Nepamenate savo pensijų fondo ir jo pavadinimo?

 • Pasitikslinkite „Avivanete“
 • Susisiekite su savo finansų konsultantu
 • Paskambinkite mums telefonu (8 5) 269 0169
 • Parašykite el. paštu pensija@aviva.lt

Daugiau informacijos apie pensijų fondus jums suteiks AVIVA finansų konsultantas. Susisiekime jums patogiausiu būdu arba susisiekite su mumis el. paštu pensija@aviva.lt ir tel. (8 5) 269 0169.

Informacija darbdaviui

Kaip sumokėti papildomą pensijų įmoką už jūsų darbuotoją?

Kad papildoma pensijų įmoka būtų laiku ir teisingai priskirta jūsų darbuotojo pensijų kaupimo sąskaitai:

 • atlikite pavedimą į pensijų fondo, kuriame darbuotojas kaupia pensijai, banko sąskaitą. SVARBU! Kiekvienas pensijų fondas turi skirtingą banko sąskaitą;
 • gavėjo lauke nurodykite pensijų fondo pavadinimą;
 • pradinio mokėtojo lauke nurodykite darbuotojo vardą ir pavardę;
 • Mokėjimo paskirtyje nurodykite darbuotojo vardą, pavardę ir asmens kodą arba darbuotojo vardą, pavardę ir pensijų kaupimo sutarties numerį.

Pavyzdys

Jei darbuotojas kaupia AVIVA X1 gyvenimo ciklo pensijų fonde, mokėjimo pavedime nurodykite tokią informaciją:

Gavėjas AVIVA X1
Gavėjo sąskaita LT22 7044 0600 0826 0804
Suma 100 EUR
Mokėjimo paskirtis

Įrašykite darbuotojo vardą, pavardę ir
asmens kodą arba darbuotojo vardą, pavardę ir
pensijų kaupimo sutarties numerį.

Pensijų fondų banko sąskaitos

Papildomas pensijų įmokas mokėkite tik į pensijų fondo, kuriame pensiją kaupiate jūs ar kaupia jūsų darbuotojas, banko sąskaitą.

SVARBU! Tik teisingai nurodžius informaciją ir atlikus pavedimą į teisingą pensijų fondo banko sąskaitą, papildomas pensijų įmokas galėsime laiku priskirti kaupiančiajam. Jei mes negalėsime identifikuoti sumokėtos papildomos pensijų įmokos, ją grąžinsime mokėtojui.

Pensijų fondas / Gavėjo pavadinimas

Pensijų fondo banko sąskaita

AVIVA Y3 LT37 7044 0600 0826 0825
AVIVA Y2 LT21 7044 0600 0826 0822
AVIVA Y1 LT97 7044 0600 0826 0812
AVIVA X3 LT54 7044 0600 0826 0810
AVIVA X2 LT65 7044 0600 0826 0806
AVIVA X1 LT22 7044 0600 0826 0804
AVIVA B LT17 7044 0600 0826 0797
AVIVA S LT10 7044 0600 0826 0826


Investavimo rezultataiInvestavimo rezultataiKaip bus mokama mano II pakopos pensija? 

 

Jūsų pensijų išmokos rūšis priklausys nuo to, kokią sumą sukaupsite savo pensijų sąskaitoje tuo metu, kai išeisite į pensiją. Pagal įstatymus, išmokos rūšis nustatoma pagal paskutinę paskelbtą pensijų fondo vieneto kainą kreipimosi dėl išmokos dieną.

Šiuo metu sukauptą sumą galite stebėti savitarnos svetainėje www.avivanetas.lt


Pensijų išmokų rūšys 02 23.jpg

                                                           

Periodinių pensijų išmokų skaičiuoklė: https://lipfa.lt/periodiniu-pensiju-ismoku-skaiciuokle/

Pensijų anuitetai ir jų skaičiuoklė: https://www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/pensiju-anuitetu-skaiciuokle

Daugiau informacijos: LR pensijų kaupimo įstatymas, Pensijų fondai (aviva.lt)Lipfa – Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija,  Lietuvos bankas (lb.lt)www.sodra.lt,

Investavimo strategijos

Taisyklės

Pensijų fondų ataskaitos


Investicinių sprendimų vykdymo politika

Bendrosios sąlygos

Prašymas pakeisti fondą

Prašymas atnaujinti sustabdytų įmokų pervedimą

Lyginamieji indeksai

Tikslinės grupės pensijų fondų AVIVA Y3, AVIVA Y2, AVIVA Y1, AVIVA X3, AVIVA X2, AVIVA X1, AVIVA B lyginamųjų indeksų sudėtys skelbiamos šių fondų investavimo strategijose.

Nuo 2022 m. vasario 1 d. pakeitėme Aviva X1 1961-1967, Aviva X2 1968-1974, Aviva X3 1975-1981, Aviva Y1 1982-1988, Aviva Y2 1988-1995, Aviva Y3 1996-2002 tikslinių grupių pensijų fondų strategijas, strategijų keitimams pritarė Lietuvos bankas. Atsižvelgiant į tai, atitinkamai keičiasi ir šių fondų lyginamųjų indeksų sudėčių proporcijos. Naujas ir anskčiau galiojusias lyginamųjų indeksų sudėtis galite rasti pensijų fondų strategijose, skelbiamose pensijų fondų skiltyje.

AVIVA S turto išsaugojimo pensijų fondo lyginamojo indekso sudėtis

Pensijų fondų lyginamieji indeksai parinkti atsižvelgiant į pensijų fondų investavimo strategiją ir į faktinę investicijų struktūrą, tačiau jie nebūtinai atspindi pensijų fondų struktūrą kiekvienu momentu.

Iki 2019 m. gegužės mėn. veikusių pensijų fondų lyginamųjų indeksų sudėtis

Taikomi atskaitymai

Depozitoriumas

Pensijų fondų depozitoriumas: AB SEB bankas
Depozitoriumo buveinės adresas: Konstitucijos pr. 24, LT-08105, Vilnius

Iki 2019 m. gegužės mėn. veikę pensijų fondai