Tam, kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus, kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose. Sutinku X
Print header


Pensijų reforma: dabar dar paprasčiau užsitikrinti sotesnę senatvę

2019 01 11 09:30:00

Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojusi pensijų kaupimo reforma pristatė nemažai permainų. Kad nepasimestumėte pokyčių sraute, pateikiame jums esminę informaciją apie laukiančius pokyčius.Iki 2018 m. gruodžio 31 d.:

Nuo 2019 m. sausio kaupimui skirsite 3 proc. savo atlyginimo „ant popieriaus“, o valstybė jums pridės 1,5 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio – 2019 m. 16,40 EUR kas mėnesį arba beveik 200 EUR per metus. Nuo šių metų pradžios pasikeitę mokesčiai kompensuos dalį jūsų skiriamos įmokos.

Dėl šių pasikeitimų jums nieko daryti nereikia.


Nuo sausio jūsų įmoka bus 1,8 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“, o valstybės paskata sieks 0,3 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio. Jūsų įmoka ir valstybės paskata kasmet augs, kol iki 2023 m. pasieks atitinkamai 3 proc. ir 1,5 proc.

Yra ir kita galimybė – jūs galite pats sparčiau kaupti būsimai pensijai ir maksimaliai išnaudoti valstybės paskatą, t. y. gauti 1,5 proc. Paskata sieks 16,40 EUR kas mėnesį vietoj 3,28 EUR, kai kaupimą didinate palaipsniui. Norėdami tai padaryti, ne vėliau kaip iki 2019 m. birželio 30 d. susisiekite su savo finansų konsultantu arba palikite savo kontaktus ir mes su jumis susisieksime. Jeigu norite prie maksimalaus kaupimo pereiti palaipsniui, jums nieko daryti nereikia.


Jei esate dirbantis iki 40 metų amžiaus ir iki 2019 m. sausio 1 d. nekaupėte II pensijų pakopoje, jau esate automatiškai įtraukti į kaupimo sistemą. Pensijų kaupimo bendrovė priskiriama atsitiktine tvarka. Tačiau galite imtis iniciatyvos ir kreiptis į „Aviva Lietuva“ ar kitą pensijų bendrovę bei joje sudaryti pensijų kaupimo sutartį.

Savo pensijai pradėsite kaupti nuo 2019 m. liepos mėn. pagal formulę 1,8+0,3. Jūsų kaupimas iki 2023 m. palaipsniui augs, kai jūs skirsite 3 proc. nuo savo darbo užmokesčio „ant popieriaus“, o valstybė jums skirs 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio.

Jūs taip pat galite maksimaliai išnaudoti valstybės paskatą ir iš karto gauti 1,5 proc., tai yra 16,40 EUR kas mėnesį vietoj 3,28 EUR, kai kaupimą didinate palaipsniui. Ne vėliau kaip iki 2019 m. liepos 31 d. susisiekime jums patogiausiu būdu!

Jeigu norite prie maksimalaus kaupimo pereiti palaipsniui, jums nieko daryti nereikia.

Jei kaupti savo pensijai nenorite, turite pranešti apie tai „Sodrai“ iki 2019 m. birželio 30 d.

Jeigu esate vyresnis nei 40 metų ir iki šiol nekaupėte savo pensijai – jūs taip pat galite savo iniciatyva sudaryti pensijų sutartį su „Aviva Lietuva“. Kaupdamas II pensijų pakopoje jūs taip pats gausite valstybės paskatą. Specialistų skaičiavimais kaupti pensijai verta tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus gyventojams. Mūsų finansų konsultantai visuomet pasiruošę padėti jums pasirinkti jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkantį taupymo pensijai būdą. Susisiekime!

Dar paprasčiau ir saugiau!


Nuo šiol jūsų „Sodros“ pensijos dalis dėl kaupimo II pakopos pensijų fonduose nebemažėja, nes nebeliko įmokų nuo „Sodros“ mokesčių.Kaip ir anksčiau, II pakopos pensijų fonde sukauptos lėšos – jūsų nuosavybė ir gali būti paveldimos jūsų artimųjų.
Kaupti pensijai dabar dar saugiau – startuoja gyvenimo ciklo pensijų fondai. Nuo šių metų pradžios pradėjo veikti septyni „Aviva Lietuva“ gyvenimo ciklo pensijų fondai ir vienas turto išsaugojimo pensijų fondas. Čia jūsų lėšas investuosime, atsižvelgdami į jūsų amžių. Jums bus paprasčiau, nes nebereikės spręsti, kokio rizikos lygio fondą rinktis, kada mažinti akcijų dalį – akcijų dalį mažinsime artėjant jūsų pensiniam amžiui, kad investicijos svyruotų mažiau. Viso šio proceso tikslas – uždirbti jums kuo didesnę grąžą tam laikui, kai sulauksite pensijos. Sulaukus pensinio amžiaus, jūsų sukauptas lėšas perkelsime į turto išsaugojimo fondą, kuris skirtas apsaugoti sukauptą turtą nuo infliacijos. Daugiau apie gyvenimo ciklo fondus sužinokite čia.


Kaupti pensijai dabar dar pigiau – mažiname administravimo atskaitymus nuo sukaupto pensijų turto. Nuo 2019 m. administravimo atskaitymus nuo turto visuose pensijų fonduose mažiname nuo 1 proc. iki 0,8 proc., 2020 m. – iki 0,65 proc., 2021 m. – iki 0,5 proc. 2019 m. pensijų fondo „Europensija“ atskaitymai sudarys 0,65 proc. nuo turto. Turto išsaugojimo pensijų fondo atskaitymai nuo turto – 0,2 proc. per metus.


Nuo šiol galite mokėti papildomas pensijų įmokas. Norėdami senatvėje džiaugtis dar didesne pensija, nuo šių metų galite mokėti papildomas įmokas į II pakopos pensijų fondus. Daugiau apie papildomas įmokas sužinokite čia.Kiti pensijų kaupimo įstatyme numatyti pasirinkimai iki 2019 m. birželio 30 d.:


  • Galite sustabdyti tolimesnį kaupimą II pensijų pakopoje. Tokiu atveju jūsų lėšos asmeninėje pensijų kaupimo sąskaitoje bus ir toliau investuojamos iki jūs sulauksite pensinio amžiaus. Šios lėšos yra jūsų nuosavybė ir gali būti paveldimos jūsų artimųjų. Tačiau sustabdžius kaupimą jūs neteksite valstybės subsidijos, kuri per metus siektų beveik 200 EUR.

  • Galite savo sukauptą turtą pervesti „Sodrai“ ir nutraukti kaupimą II pensijų pakopoje. Tokiu atveju bus atkurtas „Sodros“ pensijos dydis, tačiau neteksite II pakopos pensijos. Jei sukaupėte daugiau nei sumokėta įmokų, nusipirksite papildomų apskaitos vienetų. T. y. apytiksliai jūsų sukaupti 1 200 EUR bus prilyginti 1 apskaitos vienetui, kurio vertė lygi 3,52 EUR. Jūsų II pakopoje sukaupti 1 200 EUR išėjus į pensiją būtų išmokėti per 28 metus. Pasirinkus savo II pakopoje sukauptą turtą pervesti „Sodrai“, jūsų artimieji neteks jo paveldėjimo teisės.

Demografiniai pokyčiai neišvengiamai kelia didžiulius iššūkius tiek visuomenei, tiek valstybei. Ilgainiui juos įveikti vien savo jėgomis taps vis sunkiau. Todėl rūpintis savo gerove senatvėje verta visiems – ir jauniems, ir vyresnio amžiaus žmonėms, o kaupimas II pensijų pakopoje – paprastas ir nebrangus būdas tai padaryti. Suvienykime jėgas spręsdami pensijų reformos galvosūkius – kreipkitės į „Aviva Lietuva“ pensijų valdymo profesionalų komandą.

Mūsų ilgametė patirtis pensijų fondų valdyme padės jums pelningai investuoti ir atsakingai rūpintis senatve. „Aviva Lietuva“ valdomas fondas „Europensija“ – geriausias pagal 2018 m. investavimo rezultatus II pakopos pensijų fondas tarp visų veikiančių Lietuvoje. Taip pat jis yra didžiausią 10 metų laikotarpio grąžą generuojantis konservatyvaus investavimo pensijų fondas Lietuvoje. Vertinant 10 metų laikotarpį, fondo grąža siekia net +49,6 proc. (lyginamasis indeksas +22,3 proc.), arba vidutiniškai +4,1 proc. per metus. „Europensija“ įtakingo finansų rinkų leidinio „Investment & Pensions Europe“ ir „Fleming“ Centrinės ir Rytų Europos pensijų fondų apdovanojimuose 2016 m. buvo pripažintas geriausiu konservatyvaus investavimo fondu visame regione.