Tam, kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus, kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose. Sutinku X
Print header


„AVIVA Europensija“ – geriausias 2018 m. II pakopos pensijų fondas Lietuvoje

2019 01 09 09:30:00

„Aviva Lietuva“ valdomas konservatyvios investavimo strategijos pensijų fondas „Europensija“ – geriausias pagal 2018 m. investavimo rezultatus II pakopos pensijų fondas tarp visų veikiančių Lietuvoje. Lietuvos banko duomenimis, „Europensija“ vienintelis iš visų dvidešimties II pakopos pensijų fondų Lietuvoje pernai fiksavo teigiamą grąžą – ji siekė +0,4 proc. (lyginamasis indeksas nepakito).

„2018-ieji paženklinti nesutarimų dėl prekybos tarp JAV, Kinijos ir Europos, augančiu neužtikrintumu dėl bendros pasaulio ekonomikos būklės. Todėl nenuostabu, kad investuotojams buvo be galo sunku uždirbti teigiamas grąžas, ir pernai jie vis dažniau žvalgėsi į saugesnius finansinius uostus. Mūsų „Europensija“ buvo ne tik saugus, bet ir vienintelis finansiškai rezultatyvus užutėkis, 2018 m. uždirbęs absoliučiai didžiausią grąžą tarp visų II pakopos pensijų fondų Lietuvoje“, – sako Asta Grabinskė, „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė.

Per visą 15 metų pensijų fondų veiklos Lietuvoje istoriją praėję metai buvo treti po 2008 m. ir 2011 m., kai rinkoje veikiančių pensijų fondų vidutinis investicinis prieaugis nepadidėjo. Tačiau ilgalaikė vidutinė visų II pakopos pensijų fondų grąža nuo jų veiklos pradžios kasmet sudaro apie +4,2 proc., jau po visų atskaitymų.

Sunkiau 2018 m. sekėsi į akcijas investuojantiems fondams. Jų grąža svyravo nuo -2 proc. iki -8,4 proc. Pasak „Aviva Lietuva“ vyriausiojo investicijų valdytojo Roman Piotr Sosnowski, beveik dešimtmetį kilusių akcijų rinkų augimas natūraliai sulėtėjo, o 2018-ieji nebuvo palankūs investicijoms į akcijas. Kainų svyravimų neišvengė ir obligacijų rinka.

„Tačiau džiaugiamės, kad pasirinkome teisingą investavimo taktiką – teikėme prioritetą toms ES šalims, kurių ekonominė situacija, viešųjų finansų padėtis ir rinkos tendencijos sudarė prielaidas tikėtis teigiamos investicijų grąžos. Pasirinktos taktikos sėkmę įrodo ilgalaikiai mūsų valdomo bei prestižinį apdovanojimą pelniusio „Europensija“ pensijų fondo rezultatai“, – pastebi „Aviva Lietuva“ vyriausiasis investicijų valdytojas.

„Europensija“ yra ir didžiausią 10 metų laikotarpio grąžą generuojantis konservatyvaus investavimo pensijų fondas Lietuvoje. Vertinant 10 metų laikotarpį, fondo grąža siekia net +49,6 proc. (lyginamasis indeksas +22,3 proc.), arba vidutiniškai +4,1 proc. per metus.

Lietuvos banko duomenimis, „Europensija“ pensijų fondas užfiksavo gerus rezultatus ir kitais ataskaitiniais laikotarpiais. Vidutinė metinė fondo grąža per praėjusius 3 metus siekia +0,17 proc. – tai yra trečias geriausias rezultatas tarp visų konservatyvaus investavimo pensijų fondų Lietuvoje. Tuo metu vidutinė metinė grąža per praėjusius 5 metus siekia beveik +2,1 proc. – tai didžiausia vidutinė grąža tarp šalyje veikiančių konservatyvių pensijų fondų.

„Aviva Lietuva“ valdomas fondas „Europensija“ leidinio „Investment & Pensions Europe“ ir „Fleming“ Centrinės ir Rytų Europos pensijų fondų apdovanojimuose 2016 m. buvo pripažintas geriausiu konservatyvaus investavimo fondu visame regione.

„Aviva Lietuva“ yra viena iš trijų didžiausių šalyje II pakopos pensijų fondų valdytojų. Nuo veiklos pradžios „Aviva Lietuva“ pensijų fondų klientams išmokėjo beveik 30 mln. eurų. „Aviva Lietuva“ pensijų fonduose savo pensijai kaupia jau 227 tūkst. Lietuvos žmonių.

Atkreipiame dėmesį, kad praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Investicijų vertė gali kilti ir kristi.

Daugiau informacijos apie „Aviva Lietuva“ valdomus pensijų fondus, jų rezultatus rasite internetiniame puslapyje https://aviva.lt/lt/pensiju-fondai/. Daugiau informacijos apie Lietuvoje veikiančius pensijų fondus, galiojančias taisykles rasite www.lb.lt, www.sodra.lt, www.pensijusistema.lt.